Gabinet zdrowie

Na zdrowie

Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie Widzi na jawie I sam to powie,
Że nic nad zdrowie Ani lepszego, Ani droższego;
Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody,
Miejsca wysokie Władze szerokie Dobre są, ale – Gdy zdrowie w cale.
Gdzie niemasz siły, I świat niemiły. Klejnocie drogi, Mój dom ubogi, Oddany tobie, Ulubuj sobie!

Jan Kochanowski

Chory kręgosłup - chory człowiek. Leczenie kręgosłupa

Częstymi przyczynami nieustających bólów głowy, odczuwania stałego ciężaru w okolicy serca, zmęczenia przy najmniejszym wysiłku jest zwyrodnienie kręgów szyjnych i piersiowych.

 

W obu przypadkach po nastawieniu kręgów dolegliwości ustąpią. Dlatego tak ważne jest , aby nie odwlekać decyzji o leczeniu kręgosłupa (nastawianiu kręgosłupa).

 

Czasami przy tym na rentgenowskich zdjęciach nie widać żadnych zmian w kręgosłupie, ale mogą być minimalne zwichnięcia kręgów, które powodują powstawanie pozornie nie związanych z kręgosłupem dolegliwości.

 

Tylko badanie irydologiczne, potwierdzone ręcznym badaniem doświadczonego lekarza - kręgarza czasem umożliwia znalezienie dolegliwości. W studiu medycyny naturalnej "Gabinet zdrowie" irydolog na podstawie tęczówki oka określi stan zdrowia całego organizmu i poszczególnych organów wewnętrznych oraz stopień odporności i zanieczyszczenia ciała. Ustali skłonności do określonych chorób.

 

Kręgosłup jest podstawą na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka. Bardzo często występują minimalne zwichnięcia kręgów. Mięśnie wokół zwichniętego kręgu stają się sztywne, a to przeszkadza kręgowi wrócić na swoje prawidłowe miejsce.

 

Większość ludzi ma już tak duże zwyrodnienia kręgosłupa że na ich zlikwidowanie potrzeba jest cierpliwość i czas, ale to wszystko można naprawić. Człowiek powinien zrozumieć, że jest gospodarzem swojego ciała i jest odpowiedzialny za nie a nie tylko za samochód, mieszkanie, itd.

 

Aby kręgosłup był zdrowy powinniśmy (profilaktyka):

  •     spać na twardym materacu;
  •     spać na twardej poduszce;
  •     wykonywać odpowiednie ćwiczenia fizyczne;
  •     zażywać jak najwięcej ruchu;
  •     prawidłowo się odżywiać;.
  •     przynajmniej raz na pół roku poddawać się masażom i nastawianiu kręgosłupa.

 

Przy przemieszczeniu kręgów szyjnych, mogą się pojawić nastepujące dolegliwości: ból głowy (powracające bóle głowy), rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, katar, wysokie ciśnienie, ciągłe przemęczenie, alergie, głuchotę, choroby oczu, wypryski, pryszcze, choroby gardła, przeziębienia, choroby tarczycy.

 

Przy przemieszczeniu kręgów piersiowych: astma, kaszel, ciężki oddech, sapanie, bóle rąk, pleców, choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, choroby pęcherza żółciowego, choroby wątroby, niskie ciśnienie, zaburzenie w krwiobiegu, zapalenie stawów, choroby żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka, choroby nerek, stany ciągłego zmęczenia, choroby skóry (wągry, wypryski, pryszcze, egzema, czyraki), reumatyzm, bóle brzucha, niektóre rodzaje bezpłodności.

 

Przy przemieszczeniu kręgów lędźwiowych: zaparcia, biegunki, skurcze w nogach, choroby pęcherza moczowego, rozregulowanie cyklu miesiączkowego, bolesna miesiączka, impotencja, silne bóle w kolanach, ischias, lumbago, zły krwiobieg w nogach, obrzęki kostek, "zimne nogi", słabość w nogach, hemoroidy.

 

Dlaczego występują wyżej wymienione dolegliwości przy przemieszczeniu kręgów?

 

Zwichnięty krąg uciska nerwy i naczynia krwionośne, które są powiązane z konkretnymi organami ciała. Jeśli nerw jest uszkodzony, to i organ, którym on "kieruje" źle funkcjonuje.

 

60% wszystkich chorób ma jedną przyczynę - zły stan kręgosłupa, który powoduje znaczny dyskomfort życia. Bezpośrednim następstwem są powracające bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

 

W "Gabinecie Zdrowie" doświadczeni lekarze z wieloletnim stażem, skutecznie pomagają przy wszystkich dolegliwościach kręgosłupa i związanych z nim schorzeniami. Stosujemy następujące metody leczenia: terapia manualna (masaż, nastawianie kręgosłupa), kręgarstwo, refleksoterapia, akupunktura, akupresura, elektroakupunktura, moksoterapia (czyli nagrzewanie właściwych punktów przy wykorzystaniu specjalnej metody - za pomocą ziołowego cygara), fizykoterapia, ziołolecznictwo.

 

Medycyna niekonwencjonalna niejednokrotnie pomaga, gdy inne metody zawodzą.

 

Leczenie kręgosłupa nie powinno być odkładane w czasie, gdyż chory kręgosłup w bardzo dużym stopniu wpływa na ogólny stan zdrowia.

 

Zaufali nam liczni pacjenci - m.in. z Elbląga, Gdańska, Olsztyna...

Powrót do spisu artykułów.