Gabinet zdrowie

Na zdrowie

Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie Widzi na jawie I sam to powie,
Że nic nad zdrowie Ani lepszego, Ani droższego;
Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody,
Miejsca wysokie Władze szerokie Dobre są, ale – Gdy zdrowie w cale.
Gdzie niemasz siły, I świat niemiły. Klejnocie drogi, Mój dom ubogi, Oddany tobie, Ulubuj sobie!

Jan Kochanowski

Medycyna niekonwencjonalna w Elblągu

Medycyna niekonwencjonalna – do jej nurtu zaliczamy metody leczenia wcale bądź też słabo akceptowane przez główny nurt medycyny, opartej na badaniach naukowych. Warto zauważyć, że niektóre metody leczenia zaliczane do medycyny niekonwencjonalnej mają źródło w wielowiekowej tradycji (np. liczne metody lecznicze charakterystyczne dla tzw. medycyny ludowej oraz akupunktura, która była stosowana już w starożytnych Chinach), a inne powstały stosunkowo niedawno (np. homeopatia i bioenergoterapia).

 

Jedną z gałęzi medycyny niekonwencjonalnej o potwierdzonej skuteczności jest między innymi akupunktura, która zdobywa sobie coraz więcej zwolenników Europie, a w Chinach jest znana od co najmniej 2000 lat.

 

Medycyna niekonwencjonalna stanowi aktualnie dużą gałąź medycyny. Jej rosnąca popularność wiąże się z licznymi przypadkami pomocy pacjentom - także tym, którym konwencjonalna medycyna nie była w stanie skutecznie pomóc.

 

Medycyna niekonwencjonalna (naturalna) niejednokrotnie pomaga, gdy inne metody zawodzą.

 

Gabinet Zdrowie w Elblągu specjalizuje się w metodach leczniczych charakterystycznych dla medycyny wschodniej i medycyny niekonwencjonalnej, choć należy podkreślić, że lekarze pracujący w gabinecie ukończyli medycynę (mogą pochwalić się dyplomem ukończenia studiów medycznych).

 

Zaufali nam liczni pacjenci - m.in. z takich miast jak: Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Pasłęk, Braniewo, Frombork, Malbork, Ostróda, Iława ...

Powrót do spisu artykułów.