Gabinet zdrowie

Na zdrowie

Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie Widzi na jawie I sam to powie,
Że nic nad zdrowie Ani lepszego, Ani droższego;
Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody,
Miejsca wysokie Władze szerokie Dobre są, ale – Gdy zdrowie w cale.
Gdzie niemasz siły, I świat niemiły. Klejnocie drogi, Mój dom ubogi, Oddany tobie, Ulubuj sobie!

Jan Kochanowski

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo jest znane od bardzo dawna. Kiedy nie było dzisiejszych medycznych specyfików, sztuka lekarska opierała się właśnie ziołolecznictwie. Dla ówczesnego człowieka zioła stanowiły podstawowe narzędzie w walce z bólem, dolegliwościami trawiennymi, pomagały tamować krwawienie czy też przyczyniały się do szybszego gojenia ran. Teraz też możemy korzystać z właściwości roślin.

 

Ziołolecznictwo dzisiaj...

 

Na całym świecie jest ponad 20.000 rodzajów roślin, które są używane w celach medycznych. Wciąż jesteśmy świadkami wytwarzania coraz to nowych produktów kosmetycznych i do pielęgnacji skóry na bazie przeróżnych składników. Na przykład świeże pomidory albo ananas potrafią usunąć martwe komórki skóry już po kilku minutach. Olej marchwiowy i sok z aloe vera potrafią skutecznie eliminować szkodliwe ultrafioletowe promienie słoneczne, które najbardziej mają wpływ na starzenie się skóry. Rumianek i rabarbar można z powodzeniem stosować do rozjaśniania włosów, henna daje włosom ciepły, czerwony kolor, a indygo nadaje się do farbowania na niebiesko.

   

W dzisiejszych czasach, choć mamy do dyspozycji ogromną ilość środków farmakologicznych, nadal istnieje szerokie grono zwolenników fitoterapii, czyli leczenia przy pomocy ziół. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że działają one w sposób łagodny, w większości przypadków dobrze tolerowany dla organizmu człowieka i nie wywołujący wielu skutków ubocznych.

 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że obecnie bardzo ważnym elementem dzisiejszego świata jest ekologia, która dla wielu z nas stała się nawet sposobem życia. Z tego powodu coraz częściej i coraz chętniej sięgamy do źródeł natury.

 

A natura ma nam naprawdę wiele do zaoferowania.

 

Decydując się na ziołolecznictwo i stosując odpowiednie zioła w postaci naparów, wywarów, kropli, okładów czy też tabletek możesz sobie pomóc przy wielu typowych dolegliwościach.

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych porad - w Gabinecie Zdrowie wskazówek udziela doświadczony specjalista z uprawnieniami w zakresie ziołolecznictwa (fitoterapii).

 

Medycyna niekonwencjonalna (naturalna) niejednokrotnie pomaga, gdy inne metody zawodzą.

 

Zaufali nam liczni pacjenci - m.in. z takich miast jak: Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Malbork, Ostróda, Iława ...

 

 

Powrót do spisu artykułów.